Mehmet için yürüyen KESK’lilerden ‘Biber gazı yasaklansın’ talebi

KESK İstanbul Şubeler Platformu, Diyarbakır Silvan’da BDP seçim mitingi sonrasında polisin attığı gazla ağır yaralanan Mehmet için Taksim’e yürüdü

kesk-istanbul-mehmet-manset

KESK İstanbul Şubeler Platformu, Galatasaray Meydanı’nda toplanarak polisin attığı gazla ağır yaralanan Mehmet Ezer için Taksim’e yürüdü. Meydanda yapılan konuşmalarda, “Çocuklarımıza sahip çıkıyoruz” vurgusu yapılırken biber gazının yasaklanması talep edildi.ilknur-birol

Sorumlu AKP’dir

Berkin için sokağa çıkan öğretmenler, ‘Diren Mehmet öğretmenler seninle” sloganları attı, konuşmalarda “Uğur’u, Ceylan’ı, Berkin’i katleden devlet Mehmet’in de canına kastetmiştir. Sorumlu AKP’dir” ifadeleri kullanıldı.

KESK’liler Taksim’e yürürken Fransız Konsolosluğu önünde polis barikatı kuruldu. Polis engeline karşı sendikalılar “Öğretmene değil çeteye barikat” sloganları attı, polise “Hırsızı yakala” çağrısı yaptı.

Biber gazı yasaklansın

Konsolosluk önünde okunan basın açıklamasını platform adına Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı kesk-mehmet-aciklamaHüseyin Tosu yaptı. “Başbakanın kahraman polisi” yüzünden 10 yaşındaki Mehmet’in yoğun bakımda olduğunun altını çizen Tosun, buna en demokratik hak kullanımlarını bile şiddetle bastıran iktidarın kin ve nefret dolu dilinin  sebep olduğunu belirtti.

Mehmet’in en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dileyen platform üyeleri, sorumluların cezalandırılmasını ve biber gazının yasaklanmasını talep etti.

Sendika.Org