Hekimlerden açıklama:Berkin’in durumu stabil, umutsuz değiliz ama durum ciddiyetini koruyor

Berkin Elvan’ın sağlık durumu hakkında İstanbul Tabip Odası yöneticileri açıklama yaptı: Direnişin simgesi Berkin’in durumu önceki haline döndü, ancak ciddiyetini koruyor, bu umutsuz olmamızı gerektirmiyor

Berkin Elvan’ın ailesinin yaptığı çağrı üzerine Taksim Dayanışması bileşenleri ve İstanbul’un çeşitli bölgelerinden direnişçiler Okmeydanı Hastanesi önünde toplandı. Taksim Dayanışması bileşenlerinden İstanbul Tabip Odası yöneticileri de hastanedeydi. Berkin Elvan’ın doktorları ve ailesi ile görüşen Tabip Odası yönetimi hastane önünde aile ile birlikte bir açıklama yaptı.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Taner Gören yaptığı açıklamada kardiyolojik açıdan değerlendirme yapıldığını Berkin’in önceki haline döndüğünü ve durumun stabil olduğunu ifade etti.

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri ve Taksim Dayanışması Sekreteryası’ndan Ali Çerkezoğlu yaptığı konuşmada Berkin’in hastaneye yattığı ilk günden itibaren tedaviyi sürdüren doktorlar ve başhekimle düzenli görüşmeler yaptıklarını ve süreci takip ettiklerini söyledi. Berkin’in Gezi sürecinin, Haziran Direnişin simgesi ve bu ülkenin vicdanı olduğunu dolayısıyla hekimlerin de vicdanı olmak zorunda olduğunu ifade eden Çerkezoğlu tüm beklenti, amaç ve isteklerinin Berkin’in iyileşmesi olduğunu ifade ederken şöyle konuştu; “Tablo ağırdı. Halen de ağır ancak umudumuzu yitirmiyoruz. Umudumuz tıbben de sosyal olarak da psikolojik olarak da var. Bugün bir olumsuzluk yaşandı ancak kalp durması sonrası Berkin bir önceki haline döndü. Durum ciddiyetini koruyor. Bu umutsuz olmamızı gerekli kılmıyor. Takibimizi sürdüreceğiz. Hekimlerin işlerini zorlaştırmadan onlara destek olarak takibimizi sürdüreceğiz.” Ali Çerkezoğlu anlık olarak bilgilendirme yapılacağını söyleyerek açıklamayı bitirdi.

Berkin’in ailesi ve dostları hastanede bekleyişlerini sürdürüyor.

 Sendika.Org