Berkin’in ailesi hastane önüne çağırıyor: ‘Ayağa kalk İstanbul’

Berkin Elvan’ın ailesi dün geceden beri çağrıya kulak veren yurttaşlarla hastane önünde bekliyor. Ailenin hesabından yapılan açıklamada “Berkin sizi bekliyor. Gelin ve direnin diyor. Yeter artık ayağa kalk İstanbul” deniyor #BerkinElvanicinOkmeydanıSSKyaGel hashtagi ile çağrı yapıyor

Berkin Elvan’ın ailesinin yönettiği @Berkin_Elvan hesabından Berkin’in sağlık durumuna ilişkin twitter üzerinden açıklama yapılmaya devem ediliyor. Hesap son olarak bugün (7 Mart) 12.45’te yazdığı tweetlerde “Berkin’in hayati riski çok yüksek, ağır koma durumunda. 15 dakika önce kalbi durdu ve anında müdahale edilerek çalıştırıldı. İmkanı olan dostlarımız hastaneye gelebilirler. Berkin çok büyük bir ailenin evladı. Hepinizin evladı, kardeşi Berkin. Onun yanında olun.” dedi.

Berkin Elvan ile ilgili 09.30’da yapılan paylaşıma göre makineye bağlı nefes aldığı ancak durumunun dün akşamki ciddiyetini koruduğu ifade edilmişti.

Konuyla ilgili ilk tweet olarak dün akşam (6 Mart) “Berkin Elvan’ın son durumu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmak için Tabipler Birliği’nden heyet istedik. Heyet salı günü geldi. Berkin 25 Şubat günü ağır bir enfeksiyon geçirdi. Sonrasında yineleyen epilepsi nöbetleri oldu. Son iki günde bazı iniş çıkışlar oldu genel durumunda. Şu an tedbir amacıyla 24 saat uyutuluyor” denmişti.

Aile ayrıca “Berkin’in durumunu merak edip birçok dostumuz hastaneye geldi ve geliyor. Berkin 264 gündür sizlerle birlikte direniyor. Direnecek!” diye yazmıştı.

Gece atılan tweetlerse şu şekilde:

“Şu anda doktorundan aldığımız bilgiyi baba Sami Elvan hastane önündeki dostlarımıza aktardı. Durumu aynı uyuyor. Bekliyoruz. Ateş yok, nabız normal. Bilinç şu an kapalı. Uyku hali devam ediyor. Saat sınırı yok. Bekliyoruz. Berkin direniyor, biz de direniyoruz.”

 

Sendika.Org