AKP’nin savaş planlarının tape’si çıktı: “Gerekirse biz saldırtırız!”

Tayyip Erdoğan “bu konjonktürde” savaş istiyor. Davutoğlu, Fidan, Sinirlioğlu ve Güler de gerekçe arıyor. Planlar arasında MİT’in Türkiye’ye ve Türbe’ye saldırı organize etmesi de var

tape-1

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçtiği iddia edilen görüşmenin ses kaydında, Suriye’ye yönelik askeri müdahale planları konuşuluyor.

Bu kez “seçim güdümü” adlı yeni bir hesaptan Youtube’a yüklenen ses kaydının, çok yakın zamanda ortam dinlemesi ile elde edildiği anlaşılıyor. Ses kaydının içeriği kadar elde edilmesi de başlı başına bir vaka.

SAVAŞ PLANI ORTAYA ÇIKAN AKP YOUTUBE’U YASAKLADI!

AKP iktidarının aşırı dikkatli davranmasının beklendiği bir dönemde istihbarat teşkilatının başı, Genelkurmay İkinci Başkanı ve Dışişleri Bakanı’nın bulunduğu özel bir görüşmenin dinlenebilmiş olması ölümcül bir zaafiyete işaret ediyor.

Ses kaydından Tayyip Erdoğan’ın ve AKP iktidarının Suriye’ye yönelik bir askeri müdahale için olanak aradığı ve bunun için de gerekirse MİT ve kontrolündeki silahlı gruplar aracılığıyla Türkiye’ye ya da Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı yapmayı da bir seçenek olarak değerlendirdiği anlaşılıyor.

Davutoğlu “Laf aramızda başbakan da telefonda bu (Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı) gerektiğinde bir imkan gibi değerlendirilmeli bu konjonktürde dedi yani” derken, Fidan, “Ben öbür tarafa 4 tane adam gönderirim, 8 tane boş alana füze de attırırım. Problem değil o gerekçe üretilir(…) Biz niye illa Süleyman Şah’ı bekliyoruz. Onu anlamadım… gerekirse oraya da biz saldırı düzenleriz, biz saldırtırız önden canım” diyor.

REYHANLI KATLİAMI’NIN FAİLLERİ AÇIĞA ÇIKMIŞTIR!

http://www.sendika.org/2014/03/hatay-halkevi-reyhanli-katliaminin-failleri-aciga-cikmistir/

Konuşmalardan Türkiye’nin Suriye’deki bazı silahlı grupları MİT aracılığıyla doğrudan yönlendirdiği ve bugüne kadar 2000’in üzerinde TIR’la malzeme yolladığı anlaşılıyor.

Tape’den satır başları:

Hakan Fidan: “O (askeri müdahale) olduğu andan itibaren içerde birçok bomba patlar. Sınır kontrol altında değil”

Feridun Sinirlioğlu:  “Yine içerde bomba momba tabi tabi onları yapacaklar. Ama 3 sene önce konuşmamızı hatırlıyorum.”

Yaşar Güler: “İvedi olarak Hakan Bey’in desteklenip silah ve mühimmatı muhaliflere ulaştırmasını sağlamamız lazım.”

Yaşar Güler: “Katar mühimmat arıyor. Peşin para üretsin versinler. Sayın Bakanın emrinde.”

Güler ve Davutoğlu silahlı grupların yeterince silahlandırılmadığı için geri döndüklerini konuşuyor. “Bu silahlı kuvvetler her dönemde sizlere lazım olan bir tool (alet)”

Sinirlioğlu: “Türk tarihinde ben böyle bir şey hatırlamıyorum. İç politika konusu haline geldi. Artık tamamen ülke topraklarını, sınır güvenliğimizi, oradaki egemen toprağımızı falan savunmakla ilgili tamamen ulusal güvenliğimizle ilgili yaptığımız konuşmalar son derece pespaye, bir ucuz iç politika malzemesi haline geldi.”

Hakan Fidan: “2000’e yakın tır malzeme gönderdik biz oraya.”

Güler: “Biz bir tane general verelim dedik. Generali belirledik. General gitti.”

Davutoğlu: “Tank göndersek”

Güler, Fidan: “Yapacağımız iş direk savaş sebebi.”

Fidan: “Süleyman Şah Türbesi ve oradaki askerler için silah kullanmayı göze alıyoruz, sınırdaki milyonlarca insan hayatı için almıyoruz. Bakın bu mantık değil”

tape-1

tape-2

tape-3

tape-4

tape-5

tape-6

tape-7

tape-8

tape-9

tape-10

tape-11

tape-12

tape-13

tape-15

tape-16

tape-17

tape-18

tape-19

tape-20

tape-21

tape-22

tape-23

tape-24

tape-25

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur