Komşu ihbar hattı Ankara’da da devrede: “Nasıl kız erkek kalırsınız?”

Tayyip Erdoğan’ın önce Haziran Direnişi daha sonra da kızlı erkekli öğrenci evleri tartışmalarında gündeme getirdiği “komşu ihbar hattı”, Ankara’da da harekete geçti. Seyranbağları’nda komşuların ihbarları ve tehditleri üzerine öğrenciler evlerinden çıkarılmak istendi, apartmana polis geldi

uykusuz_komsu_ihbarİstanbul Tophane’de bir kadın öğrencinin evinin, komşusunun ihbarı üzerine 30 polis tarafından basılmasının ardından bir diğer ev baskını da Ankara’da yaşandı. Seyranbağları’nda iki arkadaşıyla birlikte kiraladıkları dairede yaşayan Ali Haydar Durmuş adlı öğrenci, komşuları tarafından şikayet edildi, evine polis geldi.

Ev sahibi evden kovmaya çalıştı

Radikal’e yaşadıklarını anlatan üniversite öğrencisi Ali Haydar Durmuş, Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ev sahibinin kendilerini arayarak “Apartman sakinlerinden çok yoğun şikayet var. Kızlı erkekli kalıyorsunuz. Evi boşaltın” dediğini söyledi.

Evi boşaltmayacaklarını ve kontratlarının sürdüğünü hatırlatan Durmuş, daha sonra da komşularını evlerine davet ederek konuyu konuştuklarını ve kimseyi rahats��z edecek bir şey yapmadıklarını ifade etti.

Komşuları ihbar etti

Meseleyi kapattıklarını zannettiklerini söyleyen Durmuş, komşuların bu kez de apartman yöneticisine baskı yaparak kendilerini evden çıkarttırmaya çalıştıklarını belirtti. Yöneticinin apartmanda aidatları toplamak için gezerken komşularının kendilerini duyacağı şekilde bağırarak “Anneniz babanız size sahip çıkmıyor mu? Nasıl kız erkek kalıyorsunuz? Biz istemiyoruz. Zaten devlet de bunu istemiyor” dediklerini söyledi.

‘Başbakanı dikkate almayacağız’

Komşularının ihbarı üzerine apartmanın önüne bir polis ekibinin geldiğini fakat polislerin daireye gelmediğini de aktaran Durmuş, “Başbakanın sözünü dikkate almayacağız. Kadın ve erkek arkadaşlar olarak aynı evde kalmaya devam edeceğiz. Bunu komşulara, apartman yöneticisi ve ev sahibine de söyledik” dedi.

Sendika.Org/ Ankara