Taksim Dayanışması, Berkin Elvan’ı ziyaret etti

Taksim Dayanışması heyeti polis tarafından atılan biber gazı kapsülü ile başından vurulan ve  hastanede yaşam savaşını sürdüren Berkin Elvan’ı ziyaret etti. Dayanışma “Bu vahşetin sorumluları hesap verecek” dedi

Taksim Dayanışması bir heyetle Gezi direnişi sırasında  polis tarafından gaz kapsülü ile vurulan ve 123 gündür Okmeydanı Eğitim ve araştırma Hastanesi’nde yaşam savaşı veren Berkin Elvan’ı ziyaret etti. Ziyarete forumlardan da katılım vardı.  Beylikdüzü Dayanışması “Uyan Berkin Bayram Gelsin” pankartı ile hastanedeydi.

Hastane önünde Taksim Dayanışması adına Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi yönetiminden Gürkan Akgün açıklama yaptı. Gürkan bayramı buruk bir biçimde kutladılarını belirtti. Polis şiddetinden dolayı hastanede olan masum bir insanın ziyaretine geldiklerini kaydeden Akgün, “Bugün sadece daha iyi, daha güzel ve daha demokratik bir dünya özlemini yaşayan insanlar, polisin şiddetiyle karşı karşıya kalıyor. Bu vahşetin sorumlularının hesap verene kadar peşinde olacağız” diyerek Taksim Dayanışması’nın Berkin’in yanında olduğunu belirtti. Gülsuyu’nda vurulan Gökhan Aktaş’ı da ziyaret ettiklerini söyleyen Gürkan Aygün, “Medeni’nin, Ali İsmail’in, Ethem’in, Mehmet Ayvalıştaş’ın, Hasan Ferit’in ailelerini ziyaret etmeye çalışıyoruz. Dayanışmamızı büyütmeye çalışıyoruz. Umuyoruz ki Berkin’de uyanacak ve dayanışmayı büyütmeye devam edecek. Ayın 28’inde Ethem’in mahkemesi var. Ankara’da olacağız. Bu vahşetin sorumluları hesap verene kadar peşinde olmaya devam edeceğiz. Hiçbir şeyi bırakmış değiliz. Kimse bu vahşetten, şiddetten sorumlu olan hiçbiri hesap vermiş durumda değil. Aklanmaya çalışıyorlar. Sonuna kadar o sorumluların hepsinin kamuoyu önünde hesap vereceği günü göreceğiz” diye konuştu.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da  yaptığı konuşmada oğlunun 123 gündür yoğun bakımda olduğunu ve burada olan duyarlı herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Sendika.Org