Çalışma Meclisi’nde işçilerden protesto: “Asgari ücretle bir ay yaşayın da görelim”

TİSK Genel Başkanı Kudatgobilig kıdem tazminatı ile ilgili konuşurken salondan protesto sesleri yükseldi. Bir sendika yöneticisi “Çocuklarımızı satmayacağız” diye itiraz ederken, kürsüye çıkan bir başka işçi de “Asgari ücretle bir ay yaşayın da görelim” dedi

Emekçiler için hayati önem taşıyan kıdem tazminatı, taşeron sistemi ve özel istihdam büroları gibi konuların tartışıldığı Çalışma Meclisi’nde işveren örgütleri adına konuşmalar başlayınca salondan protestolar yükseldi.

Hükümet ve sendika temsilcilerinin ardından kürsüye çıkan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Başkanı Tuğrul Kudatgobilig “Kıdem tazminatı bundan sonraki işçiler için düşsün” deyince Dev Sağlık İş Genel Sekreteri Gürsel Kaya “O işçiler uzaydan gelmeyecek. Çocuklarımızdan bahsediyorsun, çocuklarımızı satmayacağız” diye seslendi.

Kudatgobilig’in konuşması sürerken kürsüye çıkan bir taşeron işçi “5 yıldır aynı şeyi işi yapıyorum. Bu sürekli iş değil mi” diyerek, işçi haklarını gasp etmek için “süreksiz iş” adı altında yapılan hileli taşeron düzenlemelerine tepkisini gösterdi. Protestocu işçi “Asgari ücretle yaşanır diyorsunuz, bir ay yaşayın da görelim” dedi. İşçinin protestosu salondan alkış aldı.

PROTESTO KORKUSU: SÜRPRİZ KONUKLAR YÜZÜNDEN SENDİKA BAŞKANLARI AYAKTA KALDI

ERDOĞAN’DAN İNCİLER: AYRIM YAPMADIK, 1 MAYIS’I TATİL ETTİK…

DİSK: “İŞÇİ DÜŞMANI DÜZENLEMELERİN ONAY MAKAMI OLMAYACAĞIZ!”

Sendika.Org