Antakya operasyonlara karşı sokakta

Antakya, bu sabah (22 Temmuz)  düzenlenen polis operasyonlarına karşı sokağa çıkıyor. Esnaf kepenk kapatacak, akşam Uğur Mumcu’da toplanılacak

Antakya emek ve demokrasi güçleri bu sabah kent merkezinde ve çevre ilçelerde gerçekleşen geniş çaplı polis operasyonuna karşı sokağa çıkıyor.

Emek ve demokrasi güçleri saat 13.00’da Sevgi Direniş Parkı’na giderek burada bir basın açıklaması yaptı. Uğur Mumcu’dan parka yürüyenlerin önünü çevik kuvvet kesti. Direnişçilerin kararlı duruşuyla polis, yolu açmak zorunda kaldı. Burada yapılan basın açıklamasında “Görülmektedir ki AKP hükümeti ve devlet güçleri bu faşizan uygulamalarla,özgürlük ve adalet talebiyle haftalardır ülkenin dört bir yanında direnen halkımızı sindirmeye ve baskılamaya çalışmaktadır. Bizler dün olduğu gibi bugün de alanlardan ve haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.Arkadaşlarımızı ve parklarımızı geri istiyoruz ve alacağız.!” dendi.

Polis halkın parka girmesini engellemeye çalıştı

Polis halkın parka girmesini engellemeye çalıştı

Park sabah 4.45’te polis tarafından basılmış, çadırlar kaldırılmış ve parktaki 15 kişi gözaltına alınmıştı.

Basın açıklamasının ardından Antakyalılar gözaltındakilerle dayanışma için Hatay Emniyeti’ne gidecek.

Akşamda 19.00’da esnaf kepenk kapatma eylemi yapacak ve 20.00’da iki aydır sokakları boş bırakmayan Antakyalılar Uğur Mumcu Caddesi’nde buluşacak.

ANTAKYA’DA OPERASYON: POLİS PARKI İŞGAL ETTİ, EVLERİ BASTI, ARMUTLU’YU ABLUKAYA ALDI

Sendika.Org