Ankara, Kocaeli ve Hopa’da “halkın muhtar adayları” seçildi!

Halkın hak mücadelelerini savunan, bulundukları mahallelerde ve köylerde bu mücadelelerin içersinde yer alan muhtar adayları Ankara, Kocaeli ve Artvin Hopa’da seçimleri kazandılar. “Halkın muhtar adayı” olarak seçim sürecini, hak mücadeleleri süreciyle birlikte yürüten adaylar “halkın eğitim, su, barınma, ulaşım ve insanca yaşam hakkı” için mahallelerde ve köylerde çalışmalar yürütecekler.

Seçildikleri yerlerde, halkın acil talepleri ve şartları etrafında ortak bir mücadele zeminini yaratmayı hedefleyen halkın muhtarları mahallenin ve yerellerin “acil programını” oluşturmak için yola çıkıyorlar. Her mahalleye ve köye sağlık ocağı, okulların su, elektrik, ısınma ihtiyaçlarının parasız karşılanması gibi acil talepler bu programın ilk ayağını oluşturacak.

Ankara’da;

Dikmen Sokullu mahallesinde Fatma Taner Ege,

Dikmen Harbiye mahallesinde Özgür Özdemir,

Dikmen Şehit Cevdet Özdemir mahallesinde Ali Kılıç,

Batıkent Uğur Mumcu mahallesinde Ali Cenk halkın muhtarları oldular.

Kocaeli’nde;

Fevzi Çakmak mahallesinde Fatma Keskin haklın muhtarı oldu.

Artvin Hopa’da;

Kemalpaşa Cumhuriyet mahallesinde Şenol Çelik 1400 geçerli oyun 954′ ünü alarak yeniden muhtarlığa seçildi. Halkın muhtarı seçilen Şenol Çelik’in aldığı oy ise Kemalpaşa Belediyesi’ni kazanan CHP’li adaydan fazla. Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li adayın aldığı oy 734 oldu.

Kemalpaşa Uzunyalı mahallesinde Hüsnü Algür,

Kemalpaşa Selimiye mahallesinde Selahattin Karaşah,

Kemalpaşa Dereiçi köyünde Mete Lokumcu,

Kemalpaşa Akdere Köyünde Mızra Demirci,

Kemalpaşa Karaosmaniye köyünde Mehmet Karahan,

Yoldere köyünde Alaattin Gedik halkın muhtarları oldular.

Sendika.org