İlker’de halk “yıkımcıları” yakalayıp karakola teslim etti

Yalan anons yaparak halk arasında korku yaratan “yıkımcılar” Dikmen Vadisi halkı tarafından yakalanarak semt karakoluna teslim edildi.

Ankara’nın Yukarı Dikmen ve İlker Mahalleleri’nde Büyükşehir Belediyesi ve müteahhit firma, halkı yıkıma ikna edemeyince usulsüz yollara başvurmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde çalışan ve mahalleye halkın “yıkım bürosu” adını koyduğu bir büro açarak mahalleliyi kandırmaya ve sözleşme imzalatmaya çalışan görevliler bugün mahallede yalan anons yaptıkları sırada halk tarafından yakalanıp karakola teslim edildi.

Usulsüz bir şekilde Büyükşehir Belediyesi’ne ait anons araçları kullanarak “bu ayın 30’una kadar sözleşmeleri imzalamazsanız evleriniz yıkılacaktır” anonsları yapan belediye ve müteahhit firma görevlilerinin aracı halk tarafından mahallede durduruldu. Barınma Hakkı Bürosu çevresinde örgütlenen Dikmen Vadisi halkı “yalan anons yaparak halk arasında korku yarattıkları” gerekçesiyle “yıkımcıları” karakola teslim etti. Belediye ve müteahhit firma yetkililerinden oluşan yıkımcılar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Sendika.Org-Ankara