İstanbul-Eğitim Emekçilerinden İnsan Zinciri

Tünel Meydanı’ndan Galatasaray’a kadar tek sıra zincir oluşturan 300 emekçi daha sonra Galatasaray meydanına kadar yürüdü. “Örgütlü Toplum Demokratik Türkiye” pankartı, “Parasız Eğitim Parasız Sağlık” “Herkese Eşit Parasız Bilimsel Anadilde Eğitim” “Eğitim-Sen Kapatılamaz” dövizleri taşıyan emekçiler “Sözleşmeli Köle Olmayacağız” “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Eğitim-Sen Değil İncirlik Kapatılsın” sloganları atarak yürüdüler.

Galatasaray Meydanı’nda yapılan açıklamada “Seydişehir, Erdemir, Haydarpaşa ve okullarımızı satıyorlar. Vatanı satıyorlar. Vatanı satandan demokrasi beklenemez” dendi. “59. hükümetin kıblesi Amerika, pusulası IMF’dir. Sermaye taşeronluğu yapan AKP hükümeti emekçilerin örgütlenmesine tahammül edememektedir” denilen açıklama sık sık “Sokakta Kurduk Sokakta Savunacağız” sloganlarıyla kesildi.

“Bu dava sadece eğitim emekçilerinin değil, köylünün, işçinin, esnafın, yoksul halkın davasıdır” denilen açıklamada tüm toplumsal kesimlerin bu davada taraf olmaları çağrısı yapıldı.