Sağlık Emekçileri Ankara’ya Yürüyor

SES tarafından düzenlenen sağlık hakkı yürüyüşü beş gün sürecek. İzmir’den yola çıkan emekçiler 3 haziranda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde Ankaralı emekçilerle buluşup Sağlık Bakanlığı’na yürüyecekler.

Bugün saat 12.00’de İzmir Konak YKM önünde toplanan sağlık emekçileri 250 kişilik kortejiyle yürüyüşe başladı. Yürüyüşün bittiği İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde SES adına yapılan açıklamada ” Bu yürüyüş ne ilk ne de son olacak, AKP hükümeti, IMF ve neo-liberal politikalardan vazgeçene kadar eylemlerimize devam edeceğiz…”dedi.

Siyasi parti temsilcileri, DKÖ temsilcileri, meslek odaları temsilcileri ve belediye işçilerinin katıldığı eylemde KESK ve SES başkanları da birer konuşma yaptı. “Sağlık Haktır Satılamaz, AKP Sağlığa Zararlıdır, Kurtuluş Yok Tek Başına ya Hep Beraber ya Hiçbirimiz, İşçi Memur Elele Genel Greve, Eğitim-Sen Kapatılamaz, Direne Direne Kazanacağız” sloganlarının sık sık atıldığı eylem Ankara’ya yürüyeceklerin uğurlanması ile bitti.

Ankara‘da ise öğlen saatlerinde Dışkapı Eğitim Hastanesi önünde toplanan sağlık emekçileri, hükümetin sağlık politikalarını protesto ettiler ve herkesi sağlık hakkı için mücadeleye ve 3 Haziran eylemine çağırdılar.