Antakya – 1 Mayıs Tertip Komitesi Oluşturuldu

KESK, IHD, HALKEVLERI, TÖP, DAYANIŞMAEVLERI, EMEP, DEHAP’ın oluşturduğu 1 Mayıs tertip komitesi miting başvurusunda bulundu.

Tertip komitesi adına Halkevleri Şube Sekreteri Eylem Mansuroğlu yaptığı açıklamada; “halkımız, kol kola omuz omuza 1 mayıs’ta emeğimize, ülkemize, onurumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Açıklamasında savaşa vurgu yapan Mansuroğlu; ” Yanıbaşımızdaki savaşa asker
göndermemiş olmamıza rağmen ABD’den sonra en büyük kayıbı vermiş durumdayız. ABD’nin askeri taşeronluğunu soyunan AKP hükümeti yüzünden kentimizde 15’e yakın Ülke genelinde de 200 ‘e yakın insanımızı kaybettik.”dedi.

“1 Mayıs sermayenin saldırılarına karşı mücadele günü olarak yerini almıştır. Emeğe yapılan saldırılara karşı direnişin, ülkemizin emperyalistlere karşı peşkeş çektirilmesine karşı bağımsızlığın, sermayenin uşaklığına karşı onurun, açığa çıkartıldığı gün olan 1 mayıs, kentimizde de misyonuna yakışır bir şekilde kutlanacaktır. Emeğin, Barışın ve Özgürlüğün hakim olacağı günler için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, işçisiyle, Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle tüm halkımızı 1 Mayıs’ta kol kola olmaya, yan yana durmaya emeğimize, ülkemize,
onurumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz. Toplanma yeri saat 12.30 da Maksim
olarak belirlenmiştir. Toplandıktan sonra Uğur Mumcu bulvarına doğru
hareket edilecektir” dedi

Antakya-İşçi Bülteni