Ankara – BES Kararlı: “Bu Yasa Meclisten Geçmeyecek!”

Gelir İdaresi yasası maliye emekçilerinin büyük bir kısmını tasfiye edip yerine sözleşmeli personel getirilmesini öngörüyor. IMF ve TÜSİAD’a hizmet edecek ve maliyeyi bir borçlar idaresine çevirecek yasa tasarısına karşı aylardır kararlı bir şekilde mücadele eden BES, yasanın yeniden meclis genel kuruluna indirilmesi üzerine bugün mesai bitiminde Mithatpaşa köprüsü altında buluşarak meclise doğru yürüyüşe geçti. 18.30’da Meclisin Dikmen kapısı önüne gelerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı basın açıklamasında ilk olarak BES Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Cemal Yıldırım konuşarak; Ankara vekil defterdarı Cem Boyalı’nın hukuk dışı uygulama ve icraatlarına değinerek adalet kurumlarına gerekenin yapılması için çağrıda bulundu. Vekil Defterdarın keyfi uygulamaları devam ettiği sürece Büro ekmekçilerinin ona gereken cevabı vereceğini BES’lilere katıldıkları eylemler nedeniyle verilen sürgünlerin kendilerini yıldırmayacağını söyledi.

Yıldırım’dan sonra BES Genel Başkanı Bülent Kaya Büro emekçilerinin taleplerinin yer aldığı basın metnini okudu ve saldırı yasalarına karşı mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

Eylem yapılan konuşmaların ardından atılan sloganlarla son buldu

İşçi Bülteni Ankara