DİSK’ten Güney Asya’ya yardım konseri

Konuya ilişkin Bakırköy Spor Vakfı Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, DİSK’in, 38’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlemek istediği etkinliği depremler nedeniyle bir yardım konseri olarak organize ettiğini, kendilerinin de bu organizasyona destek verdiğini kaydetti.

Erzen, ”Deprem çok önemli bir olay, ama dayanışmayı bir duygunun ötesinde bir yaşam biçimine çevirirseniz pek çok şeyin üstesinden gelirsiniz” diye konuştu.
Yaşanan depremlere rağmen Türkiye’de önlem alınmadığını öne süren Erzen, şöyle konuştu:

”1999’dan bu yana depremle ilgili pek bir şey yapılmadı. Halkın en başta sorumlu tuttuğu yerel yönetimlere de yetki verilmedi. Yerel yönetimlerin şu an elleri kolları bağlı. Olası bir depremde istatistiklere bakarak ne kadar insanımızın öleceğini biliyorum. Bunun Bakırköy’deki çürük binalardan kaynaklanacağını da biliyorum. Ama bu binaları yenileme yetkim yok. Bugün bizim Güney Asya’ya yardım ettiğimiz gibi umarım bir gün bize de yardım edecekleri bir durum gerçekleşmez.”
DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de, Güney Asya depremine ilişkin pek çok etkinlik yapıldığını ve uluslararası düzeyde büyük miktarda yardımlar gerçekleştirildiğini, ancak kendi düzenledikleri etkinliğin maddi olmaktan çok manevi anlamı bulunduğunu dile getirdi.

Çelebi, ”Burada sivil toplum kuruluşlarının dayanışmasının önemi var. Bu etkinliği yapmamızın nedeni de, devletler arası dayanışmanın yanında sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, işçi kuruluşlarının yapacakları katkının ayrı bir önemi olmasıdır” diye konuştu.

Sanatçıların etkinliğe ücretsiz katılacaklarını, MyShowland’in de mekanı hiçbir ücret almadan tahsis ettiğini belirten Çelebi, yaklaşık 7 bin 500’ü aşkın biletin büyük çoğunluğunun satıldığını kaydetti.

Basın toplantısına, MyShowland Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özbey ve konserin sunuculuğunu yapacak tiyatro sanatçısı Mustafa Alabora da katıldı.
Eski adı Mydonose Showland olan MyShowland’da 12 Şubat Cumartesi akşamı düzenlenecek konsere, Arif Sağ, Tolga Sağ, Anadolu Ateşi dans topluluğu ve ”Bu Toprağın Sesi” adlı yarışma programının 5 finalisti katılacak.

aa

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur