Divriğililer 35. Pilav ve Kültür Şenliği’nde buluştu

Divriği Kültür Derneği’nin düzenlediği Geleneksel 35. Pilav ve Kültür Şenliği, Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı'nın katılımıyla Kemerburgaz’daki Fatih Çeşmesi'nde yapıldı. Şenliğe Gezi direnişinde hayatını kaybeden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz'ın aileleri de destek verdi

Divriğililer 35. Pilav ve Kültür Şenliği’nde buluştu

Divriği Kültür Derneği Geleneksel 35. Pilav ve Kültür Şenliği, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) katılımıyla Kemerburgaz Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı’nda düzenlendi. Şenliğe çok sayıda Divriğili’nin yanı sıra Gezi direnişi sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz’ın aileleri de katıldı.

Sunumunu Gizem Altunay ve Tayyar Sedef’in yaptığı programda Ender Balkır, Bandista, Aydoğan Topal, Hatice Yıldız, Melike Demirağ, Bahar Doğan’ın sahne aldı. Yazar Eşber Yağmurdereli ile gazeteci İsmail Saymaz söyleşi düzenledi. Ayrıca çocuk atölyeleri ve sergiler yapıldı.

Gürkan ve Emel Korkmaz, Sendika.Org’a konuşarak vakfın kurulma amacından ve yaptıkları çalışmalardan söz ederek destek olan herkese teşekkür etti.

“Bizim hep birlik olmamız gerekiyor”

Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da Divriği Kültür Derneği’ne teşekkür ederek “Bizim hep birlik olmamız gerekiyor” dedi.

CAFER YILDIZ: “35. DİVRİĞİ PİLAV VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ AYNI ZAMANDA İSTANBUL SEÇİMLERİNİN KUTLAMASI OLACAK”

Sendika.Org (Fotoğraf: Gül Gündüz)