Suudi Arabistan’daki inşaat işçileri seslerini duymayan Türk yetkililere sırt çevirdi

Suudi Arabistan’da ücret alacakları için grev başlatan Türkiyeli inşaat işçileri seslerini duymayan yetkilileri, sırtını dönerek protesto etti

Suudi Arabistan’daki inşaat işçileri seslerini duymayan Türk yetkililere sırt çevirdi

Suudi Arabistan’ın Tebük kentinde ücretleri ödenmediği için greve başlayan Baytur inşaat işçilerinin mücadelesi 13. gününde. Günlerdir seslerini yetkililere duyurarak taleplerinin karşılanmasını isteyen inşaat işçileri, sorunlarını duymazdan gelen yetkilileri protesto etmek için kameraya sırtlarını dönerek açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bizleri yok sayan bakanlıklar, bizleri görmezden gelen vekiller, bizleri duymayan yetkililer; arkamdaki tabloya iyi bakın. Bizler savaş esiri değiliz. Emekçiyiz. Tüm hakkımızı alana kadar direneceğiz. Tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. Haklı talebimiz bir an önce karşılansın. Bir kez daha haykırıyoruz, inşaat işçileri köle değildir” denildi.

Grevin 11. gününde inşaat işçilerinin sözcüsü Hasan Hüseyin, Türkiye Başkonsolosluğunun talebi üzerine polislerce gözaltına alınmıştı. İşçiler greve başladıklarında da Suudi Arabistan polisinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Sendika.Org