İmamoğlu’ndan mazbata açıklaması: “Muhtemelen yarın alacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatayı ne zaman alacağının sorulması üzerine, “Muhtemelen yarın alacağız” dedi

İmamoğlu’ndan mazbata açıklaması: “Muhtemelen yarın alacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim sonuçlarının ardından Beylikdüzü’nde zafer konuşmasını yapmış ve bir gün boyunca kameralar karşısına çıkmamıştı.

EKREM İMAMOĞLU: DEMOKRASİYİ, ADALETİ, GELECEĞİ İNŞA EDECEĞİZ!

İmamoğlu bugün (25 Haziran) Maslak’ta bulunan ofisi çıkışında kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gün boyunca kameralar karşısına çıkmaması sorulan İmamoğlu, “Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımız toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul’a katmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mazbatayı muhtemelen yarın alacağız”

İmamoğlu mazbata süreci ile ilgili “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şu anda bize ulaşan negatif bir durum yok. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz” dedi.

Yasal itiraz sürecine ilişkin de konuşan İmamoğlu, “Evet bugün itiraz süreci bitiyor. İtiraz olabilir. İl seçim reddedebilir. Bilemiyorum o süreçleri. Yarın olması yönünde bekliyoruz. Olursa vatandaşlarımıza da duyuracağız devir teslimi” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org