ETHA emekçilerinin de aralarında olduğu 14 kişi serbest

İstanbul Sokakta gazetesi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ETHA editör ve muhabirlerinin aralarında bulunduğu 14 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı

ETHA emekçilerinin de aralarında olduğu 14 kişi serbest

Atılım gazetesinin ücretsiz eki “İstanbul Sokakta” gazetesi soruşturması kapsamında Etkin Haber Ajansı’na (ETHA) yapılan baskında gözaltına alınan ajansın editör ve muhabirleri ile bir gün sonra gözaltına alınan ESP yöneticisi 14 kişi Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlamasıyla gözaltına alına 14 kişi savcılığa çıkarıldı. İfadesi alınan 14 kişi, adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmak üzere nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Sulh ceza hakimliği İsminaz Temel, Havva Cuştan, Serdal Işık, Deniz Bakır, Ozancan Sarı, Gülçin Aykul ve Mehmet Acettin için yurtdışı yasağı koyarak serbest bıraktı. Şahin Tümüklü, Ezgi Bahçeci, İlknur Çetin, Özge Doğan, Zeynep Güler Gerçek, Yaren Tuncer ve Hüseyin İldan da yurtdışı yasağı ile birlikte 15 günde bir karakola giderek imza atma yükümlülüğü kararı verilerek serbest bırakıldı.

Sendika.Org