Kaman’ın AKP’li belediye başkanı Atatürk Bilgi Evleri’ni kapattı

31 Mart yerel seçimlerinde Kaman Belediye Başkanlığı'nın kazanan AKP'li Necati Çolak, Atatürk Bilgi Evleri'ni kapatma kararı aldı

Kaman’ın AKP’li belediye başkanı Atatürk Bilgi Evleri’ni kapattı

Kırşehir Kaman’da, MHP’li eski belediye başkanı Erhan Talu’nun talimatıyla kurulan ve ilkokul öğrencilerine tamamlayıcı dersler ve çeşitli sosyal aktivite imkanları sunulan Atatürk Bilgi Evi, 31 Mart yerel seçimlerinde yönetimi devralan AKP’li Necati Çolak’ın kararıyla kapatıldı. Kırşehir Haber Türk sitesinde yer alan habere göre, kararda “Belediyemize ait Atatürk Bilgi Evi’ni 18.04.2019 tarih ve 69 sayılı Encümen Kararı ile kapatılmasına karar verildiği” belirtildi fakat herhangi bir gerekçe sunulmadı.

Kapatma kararının yanı sıra Atatürk Bilgi Evi’nde görevli olan sözleşmeli personel ise “hizmetlerine gerek kalmadığı” gerekçesiyle işsiz bırakıldı.

Kaman Belediyesi Eski Belediye Başkanı Erhan Talu, devir teslim töreninde Atatürk Bilgi Evlerinin artması gerektiğini söylediğini belirterek “Belediyenin işi sadece yol yapmak, çöp toplamak veya şunu bunu tedarik etmek değil.  Belediyenin görevlerinden biris de çocukları yetiştirmektir. Benim gayem oydu ama bunlar kâr amacı güdüyormuş ya da başka bir rahatsızlıkları mı oldu onu bilemem ama yazık günah. Kapanmaması lazımdı hatta sayılarının artması lazımdı. Eğer tekrar aday gösterilip seçilseydim ben bunu hem ortaokul, hem de lise düzeyinde sayılarını daha da arttıracaktım. Kaman’ın çocuklarının eğitimine katkı sunacaktık. Buradaki çocuklara sadece eğitim değil çeşitli sosyal aktivite imkanı da sunuluyordu. Hatta camiye de gidiyorlardı, Anıtkabir’i de ziyaret ediyorlardı, piknik de yapıyorlardı, geziye gidiyorlardı. Neden kapatıldığını anlayabilmiş değilim gerçekten çok üzüldüm” dedi.

Sendika.Org