İşçilerine araç saydıran AKP’li Mucur Belediye Başkanı, 17 işçiyi işten çıkardı

Mucur Başkanı Atılgan Yılmaz, daha önce caddeden geçen arabaları sayma talimatı verdiği 3 işçinin de aralarında bulunduğu 17 işçiyi işten çıkarttı

İşçilerine araç saydıran AKP’li Mucur Belediye Başkanı, 17 işçiyi işten çıkardı

Kırşehir’de, 31 Mart yerel seçimlerinde 53 oy farkla Mucur Belediye Başkanı olan AKP’li Atılgan Yılmaz, daha önce MHP’li 3 belediye işçisine araç saydırmasıyla gündeme gelmişti. Diğer yandan Çiçekdağı ilçe belediyesi de AKP’ye geçmiş, MHP döneminde kurum başkanı olan bazı çalışanları temizlik işlerine vermişti.

Atılgan aralarında söz konusu 3 işçinin de bulunduğu 17 sözleşmeli işçinin işine son verdi. Sözcü’de yer alan habere göre, evlere gönderilen ihbarnamede, birçoğu tekniker olan personelin işten çıkarılma nedeni olarak personel bütçesinin yüzde 30 aşılması gösterildi.

“Kendisine oy vermeyen kişilerden intikam alıyor”

MHP Mucur İlçe Başkanı Ali Rıza Budak, belediyede garip olayların yaşandığını belirterek “Bizim dönemimizde işe aldığımız sözleşmeli 17 arkadaş, süreleri dolmadan işten çıkartılıyor. Belediye başkanı kendisine oy vermeyen kişilerden sanırım intikam alıyor. Ya da seçim döneminde iş sözü verdiği kişilere yer açıyor. Biz Cumhur İttifakı’na uyuyoruz ama diğer tarafın yaptıkları ortada. Gelecek hafta içi genel merkeze gidip bu yaşananları bildireceğim” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org