Erol Mütercimler’e “CHP’yi eleştirmiyor, AKP’yi eleştiriyor” soruşturması

Siyaset bilimci Erol Mütercimler, hakkında "CHP'yi hiç eleştirmiyor. Her konuşmasında Ak Parti'yi eleştiriyor" denilerek CİMER'e yapılan şikayet nedeniyle Emniyet'te ifade verdi

Erol Mütercimler’e “CHP’yi eleştirmiyor, AKP’yi eleştiriyor” soruşturması

CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla siyaset bilimci Erol Mütercimler’in, katıldığı televizyon programlarındaki sözlerie nedeniyle CİMER’e şikayette bulunulduğunu duyurdu. Yarkdaş, CİMER’e yapılan şikayette Mütercimler’in “TV’de konuşan Mütercimler, CHP’yi hiç eleştirmiyor. Her konuşmasında Ak Parti’yi eleştiriyor. Ak Parti’ye proje partisi diyor. Bu sözler sayın cumhurbaşkanımıza hakaretti. Şikayet ediyorum” ifadelerinin yer aldığını kaydetti.

Yarkadaş, söz konusu şikayet nedeniyle Mütercimler’in bir saat boyunca ifade verdiğini ve sonrasında kendisiyle görüştüğünü belirterek, “Hoca, böyle bir şikayet yüzünden soruşturma açılmasına da ifadeye çağrılmasına da öfkeliydi. Zira; savcıların bu şikayetleri ciddiye alıp ifadeye çağırmasına da anlam vermediğini söyledi. Kimseye hakaret etmediğini belirtti” dedi.

Yarkadaş, Mütercimler’in sözlerine soruşturma açılmasının hukuken açıklanamaz olduğunu altını çizerek “Çünkü ortada bir suç yok! Ancak; savcılar CİMER’ee gelen her ‘ihbar’ı ciddiye alma baskısı altında. Bunu her gün görüyor ve şahit oluyoruz. Türkiye’nin üzerinde çok durulmayan bir gerçeği de bu ne yazık ki” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org