YSK, AKP-MHP’nin Maltepe’deki engelleme girişimine dur dedi: Sayımda sona doğru

CHP’nin itirazını değerlendiren YSK, Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun 400 sandığın yeniden sayımı kararını kaldırdı. Sayım, kalan 190 sandıkla sürecek

YSK, AKP-MHP’nin Maltepe’deki engelleme girişimine dur dedi: Sayımda sona doğru

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesini engellemek için Maltepe’de devam eden sayımları engelleyen AKP ve MHP, son olarak tutanakları imzalamamış ve ilave terminallerle sayılan 400 sandığın tekrar sayımı için itiraz etmişti. Maltepe İlçe Seçim Kurulu  da itiraz doğrultusunda 400 sandığın üçüncü defa sayımı kararını almıştı.

MALTEPE’DE YENİDEN SAYIMDA İSTEDİKLERİ SONUCU ALAMADILAR, BİR DAHA SAYDIRIYORLAR

İlçe seçim kurulunun kararına itiraz eden CHP’ye Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) olumlu yanıt geldi. YSK, “tam kanunsuzluk” gerekçesiyle ilçe seçim kurulunun yeniden sayım kararını kaldırdı.

Maltepe’de sayımlar, dün gece itibariyle kalan 160 sandığın sayımı ile devam edecek ve büyük olasılıkla yarın tamamlanacak.

Yıldırım’ın zor anları

Binali Yıldırım ise YSK’nin kararını basın toplantısı sırasında öğrendi. Bir muhabirin yorumunu sorması üzerine Yıldırım bir süre sessiz kalıp “Yeni bilgi mi?” diye sordu.

Sendika.Org