Real, Makro ve Uzel işçileri: ” Tazminatımızı alana kadar eylemlere devam”

Real, Makro ve Uzel İşçileri 14 Nisan Pazar günü işten atılan işçilere tazminatlarının ödenmesi talebiyle eylem yaptılar

Real, Makro ve Uzel işçileri: ” Tazminatımızı alana kadar eylemlere devam”

20 aydır gasp edilen tazminatlarını almak için mücadele eden Real direnişçileri, Ümraniye Meydan AVM’de bulunan Media Markt’da kasa kilitleme eylemi yaptılar. Aldıkları eşyalarla kasalara gelen işçiler daha sonra “Metro, Media Markt tazminatımızı ödemedi, paramız yok” diyerek ürünleri kasada bıraktılar. İşçiler tazminatlarını alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirttiler. Eylemin ardından AVM önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ardından METRO Market’in Kozyatağı’nda bulunan mağazasının önüne giden işçiler marketin içine girmek istediler, ancak özel güvenlik görevlilerince engellendiler. Bu engellemeyi alkış ve sloganlarla protesto eden işçiler yaptıkları açıklamada haklarını alıncaya dek eylemlerine devam edeceğini belirttiler. Eyleme Uyum/Makro işçileri de katılarak dayanışmada bulundular.

Kayseri, Malatya ve Konya’da eylemler

Kayseri, Malatya ve Konya’da bulunan Makro işçileri de eylemlerine devam ettiler. İşçiler yaptıkları açıklamada gasp edilen tazminat haklarını almak için mücadele etmeye devam edeceklerini belirttiler.

Her Pazar olduğu gibi İstanbul Rami’deki Uzel fabrikasının önünde toplanan Uzel işçileri ödenmeyen tazminatları için basın açıklaması yaptılar. Uzel işçileri haklarını alıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

Sendika.Org