İBB’de daha önce “Sendikalı olamazsınız” denilen işçilere “Hak-İş’e üye olun” talimatı

İBB’de 10 binden fazla işçiyi bünyesinde barındıran İstGüven AŞ’de daha önce “Sendikaya üye olamazsınız” denilen işçilere Hak-İş’e bağlı Öz Güven-Sen’e üye olma talimatı verildi

İBB’de daha önce “Sendikalı olamazsınız” denilen işçilere “Hak-İş’e üye olun” talimatı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu’na mazbatası Saray iktidarının seçimin iptali ve yenilenmesi tartışması nedeniyle halen verilmezken, İBB’de çalışanlara sendika konusunda baskı yapılmaya başlandı. Baskıyı İmamoğlu da sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayında dillendirdi.

İMAMOĞLU’NDAN YSK’YE ÇAĞRI: “SEÇİMLERİN MEŞRULUĞUNU VE DEMOKRASİNİN DEVAMLILIĞINI KORUYUN!”

T24’ün haberine göre; İBB iştiraki olan ve 10 binden fazla işçiyi bünyesinde barındıran İstGüven AŞ’de daha önce “Sendika üye olamazsınız” denilen işçilere WhatsApp üzerinden Hak-İş’e bağlı Öz Güven-Sen’e üye olma talimatı verildi.

“Öz Güven Hak-İş’e bağlı sendika üyeliğimiz başlamıştır. Buradan herkes üyelik yapabilir” denilen mesajda işçilere üyelik işlemlerini nasıl yapacakları da anlatıldı.

CHP’li Barış Yarkadaş da iddiayı sosyal medya hesabından paylaştı.

İşçilere yapılan zorlamanın, İmamoğlu görevi devraldığında mali ve siyasi baskı için kullanılma amacıyla olduğunu söyleyen Yarkadaş, “İşçi kardeşlerimiz rahat olsun; CHP kimsenin hakkını yedirmez zaten” dedi.

Sendika.Org