Enerji-Sen yine Aksa Genel Müdürlüğü önünde: “Haklarımızı istiyoruz, işçilerin alın terini sizlere yedirmeyiz”

Enerji-Sen, Doğu Karadeniz'de elektrik dağıtım işini yürüten Çoruh Aksa şirketi işçilerinin ücretlerinin kesintiye uğramasına karşı yine Aksa Genel Müdürlüğü önüne giderek "Haklarımızı istiyoruz" dedi

Enerji-Sen yine Aksa Genel Müdürlüğü önünde: “Haklarımızı istiyoruz, işçilerin alın terini sizlere yedirmeyiz”

Doğu Karadeniz’de elektrik dağıtım işini yürüten Çoruh Aksa şirketi işçilerinin haklarının gasp edilmesine karşı Enerji-Sen yine Aksa şirketinin İstanbul Kavacık’taki Genel Müdürlük binasına gitti.

Enerji-Sen Genel Sekreter Süleyman Keskin konuşmasında “Resmi başvurularımızın hepsini yaptık. İşçilerin çıkarlarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Önümüz 1 Mayıs. İşçilerin emeklerinin taleplerini en yukarıya yükseltecekleri gündür. Bulunduğumuz ilde 1 Mayıs’a dair çalışmalar yapılacaksa Aksa işçisi orada olacak. Ne sarı sendikalara ne işverenlere çocuklarının geleceğini alınterini bırakmamak için mücadele edecek ve alanlarda olacak” dedi.

Keskin taleplerini ise şu şekilde belirtti:

Yasa dışı şekillerde kestiğiniz ücretlerimizin, tüm sosyal haklarımızın, DİSK üyelerine ve sendikasız tüm işçilere ödenmesini istiyoruz.

“Geçtiğimiz günlerde bu kapının önünde 3 kişiydik, bugün daha kalabalık geldik. Bu hukuksuzluğa devam ederseniz artarak geliriz. Bütün konfederasyonumuzu bu kapıya yığarız. Bütün İstanbul’u bu kapıya yığarız. Hukuksuzluğunuzu, kanunsuzluğunuzu başta İstanbul olmak üzere bütün Türkiye’ye anlatırız” ifadelerini kullanan Keskin, sonuna kadar bu mücadelenin takipçisi olacaklarını duyurdu.

“Yan yana durduğumuz zaman başaracağız”

Keskin, Aksa işçilerine ise şu şekilde seslendi:

Arkanızda sizin birlikte beraber yürüyeceğiniz DİSK gibi kocaman bir sendika var, Enerji işçilerinin sendikası Enerji- Sen var hepimizin yolu açık olsun. Yan yana durduğumuz zaman başaracağız. Hepimizin yolu açık olsun .

Basın açıklaması bittikten sonra özel güvenlik görevlilerinin sendika yöneticilerine sözlü tacizinin ardından kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Özel güvenlikler polis çağırdı ve gözaltı işlemi yapılmasını istedi. Ancak herhangi bir müdahale olmadan eylem sonlandırıldı.

ENERJİ-SEN AKSA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE: “ÇORUH’TAKİ İŞÇİLERİN HAKLARINI GASP ETTİRMEYİZ”

Sendika.Org