Veli-Der’den ortaokulda AKP propagandasına suç duyurusu

AKP Kadın Kolları'nın İzmir'deki bir ortaokulda AKP bayrak ve flamalarını asarak seminer çalışması yapmasına Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) tepki gösterdi

Veli-Der’den ortaokulda AKP propagandasına suç duyurusu

BirGün’ün haberine göre, İzmir’de AKP Kadın Kolları’nın, Karşıyaka Örnekköy Mahallesi Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu’nun konferans salonunda, salon içine ve çevresine AKP bayrak ve flamalarını asarak “Finansal Okur Yazarlık Eğitimleri” konulu seminer çalışması yapmasına Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) tepki gösterdi.

Bugün öğle saatlerinde Karşıyaka’da basın açıklaması yapan Veli-Der Karşıyaka Şubesi yetkilileri olayın, Anayasanın 42. Maddesine, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa ve Türk Ceza Kanununun 112. Maddesine göre suç oluşturduğu düşüncesiyle, Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladılar.

“Ellerinizi çocuklarımızın üzerinden çekin”

Hiçbir siyasi parti ve örgütün çocukları kendi ideolojilerine göre şekillendirmelerine hakları olmadığı kaydedilen Veli-Der açıklamasında, şu görüşlere yer verildi:

Siyasi parti ve örgütlerin, çocuklar üzerinden bu tür faaliyetler yürütmesi, çocuklarımızın daha küçük yaşlarda politize olmasına ve birbirlerini rakip olarak görmesine sebep olacak, dolayısıyla onların sosyal ve psikolojik gelişimini olumsuz etkileyecektir. Hiçbir siyasi parti ve örgütün çocuklarımızı kendi ideolojilerine göre şekillendirmelerine hakları yoktur ve buna asla izin vermiyoruz. Hangi siyasi parti, örgüt, dernek, vakıf, tarikat ve cemaat olursanız olun, siyasi çıkarlarınız ve ideolojileriniz için çocuklarımızı kullanmayın ve ellerinizi çocuklarımızın üzerinden çekin.

Sendika.Org