Konya’da yüzde 59 oy alan AKP ilçe yönetimi istifa etti: “Oylar eriyor, sorumlusu biz değiliz”

24 Haziran’da AKP’nin %59, Erdoğan’ın %76 oy aldığı Konya Halkapınar’da AKP İlçe Başkanı Mehmet Kurun ve yönetimi “Yapılan yanlışlar oyların erimesine sebep olmuştur. Sorumluluk kabul etmiyoruz” diyerek istifa etti

Konya’da yüzde 59 oy alan AKP ilçe yönetimi istifa etti: “Oylar eriyor, sorumlusu biz değiliz”

Konya’nın Halkapınar ilçesinde 24 Haziran seçimlerinde %59 oy alan AKP’nin iki yıldır ilçe başkanı olan Mehmet Kurun ve beraberindeki yönetim, görevlerinden istifa etti.

Sözcü’nün haberine göre; istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinde ilçede AKP’nin %59, Cumhur İttifakı’nın ve Tayyip Erdoğan’ın %76 oranında oy aldığını hatırlatan Kurun, istifa gerekçesini ise şöyle açıkladı:

Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Parti’nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil.

Sendika.Org