Gerekçe hava koşulları: 5 yıl önce zırhlı aracın çarpması sonucu ölen Öner için keşif yapılamıyor

Diyarbakır’da beş yıl önce zırhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 19 yaşındaki Şahin Öner’le ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında mahkeme, keşif kararının yerine getirilmesini beklemeye karar verdi

Gerekçe hava koşulları: 5 yıl önce zırhlı aracın çarpması sonucu ölen Öner için keşif yapılamıyor

Bianet’in haberine göre, Diyarbakır’da beş yıl önce zırhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 19 yaşındaki Şahin Öner’le ilgili açılan davanın bugünkü duruşmasında mahkeme, keşif kararının yerine getirilmesini beklemeye karar verdi.

Geçen duruşma gibi bugünkü duruşma da 10 dakika kadar sürdü. Davada tek sanık ve tutuksuz yargılanan polis S.K. duruşmaya katılmadı. Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 29 Kasım’daki duruşmada, 8 Şubat 2019’da, saat 19:00’da tüm tanıkların, sanığın ve bilirkişi heyetinin katılımıyla olay yerinde keşif yapılmasına karar vermişti. Ancak belirlenen tarihte keşif yapılmadı.

Mahkeme bugün de Kandilli Rasathanesi’ne müzekkere yazılarak, suç tarihindeki hava koşullarına benzer koşulların hangi tarihte gerçekleşeceğinin bildirilmesinin istenmesine hükmetti. Buna göre yeni bir keşif tarihi belirlenecek.
Bir sonraki duruşma 14 Mayıs 2019’da görülecek.

Sendika.Org