Didem Soydan’a “örgüt propagandası” soruşturmasında takipsizlik kararı

Cumartesi Anneleri'ne destek mesajı paylaşan model Didem Soydan hakkında "terör örgütü propagandası" suçlamasıyla açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi

Didem Soydan’a “örgüt propagandası” soruşturmasında takipsizlik kararı

DHA’nın haberine göre, model Didem Soydan hakkında Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği mesajı gerekçesiyle “Terör örgütü propagandası yaptığı” iddiasıyla açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Didem Soydan hakkında “söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Soydan, Cumartesi Anneleri’nin 700. hafta oturma eylemine polis saldırısının ardından 28 Ağustos 2018 tarihli Instagram paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotoğraf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim.

Sendika.Org

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann