“CNN, yalan haberleriyle ilgili CNN Türk hakkında soruşturma başlattı”

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, yaptıkları başvuru sonucunda CNN Genel Merkezi’nin Sezai Temelli haberi nedeniyle CNN Türk hakkında soruşturma başlattığını, bunu müteakip “PKK iltisaklı liste” haberiyle ilgili de bir başvuruda bulunduklarını duyurdu

“CNN, yalan haberleriyle ilgili CNN Türk hakkında soruşturma başlattı”

İktidarın kredi desteğiyle Demirören Medya’ya satılan CNN Türk’ün, Saray iktidarının seçimlerin son düzlüğünde tırmandırdığı yalanları haberleştirmesi üzerine CHP, CNN Türk’ü CNN Genel Merkezi’ne şikayet etmişti.

CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, yaptıkları başvurunun ilk sonucunun alındığını ve CNN Genel Merkezi’nin Temelli haberiyle ilgili olarak CNN Türk hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

CNN Türk’ün haberleriyle ilgili üç ihtimal

Özcan, bunu müteakip “CHP, İyi Parti, Saadet Partisi listelerindeki 350 PKK iltisaklı kişi” yalan haberiyle ilgili de bir başvuru yaptıklarını aktardı.

İkinci başvuruda Türkiye’deki adaylık koşullarını, adaylarla ilgili bilgilerin YSK tarafından onaylandığın belirten Özcan, başvuru metninde şu ifadeleri kullandı:

CNN Türk’ün art niyetli Sabah haberini niçin kullanabilmiş olduğu ile ilgili ihtimaller şöyle:

  • A) CNN Türk, Türkiye’deki kanunları bilmiyor.
  • B) CNN Türk, Adalet Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Türk yargısını işini doğru yapamamakla ve ‘teröristlere’ seçimlerde adaylık yolu açmakla suçluyor.
  • C) CNN Türk, bilinçli ve kasıtlı birşekilde, yalan ve ahlaksız bir haber yaparak AKP rejiminin Türkiye’deki muhalefet partilerinin terörist örgütlerle işbirliği yaptığı söylemine destekte bulunuyor.

Umarım soruşturmanız yukarıda yönelttiğim sorunun da cevabını bulmamıza yardımcı olur.

İlgili haberler:

Sendika.Org