Yağcılığı hiç sevmeyen Özhaseki: “İsrafı hiç sevmeyen bir cumhurbaşkanımız var”

AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, Tayyip Erdoğan için “Altın klozet de altın klozet. Ben sarıya boyanmış bile görmedim, bırakın altın klozeti. Sade, mütevazı… İsrafı hiç sevmeyen bir cumhurbaşkanımız var” dedi

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çubuk’ta muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partisinin ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Özhaseki’ye MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da eşlik etti.

CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ın Erdoğan’a dönük “altın klozet”li israf eleştirisine yanıt veren Özhaseki, 25 senedir kamuda görev aldığını, dünyadaki birçok cumhurbaşkanının ve başbakanın çalışma ofislerini gördüğünü, buna karşın en mütevazı, en sade makamın Erdoğan’a ait olduğunu iddia etti:

En sade, mütevazı ve bize ait olan, Selçuklu motifleriyle bezenmiş bir tek Cumhurbaşkanlığı makamı var, o da bizim cumhurbaşkanımızın makamı. Evimizde ne varsa, klozette o var. Salonlarda yerlerde hangi parke varsa, orada da o var. Altın klozet de altın klozet. Ben sarıya boyanmış bile görmedim, bırakın altın klozeti. Her gün oralardayız zaten.

Sade, mütevazı… İsrafı hiç sevmeyen bir cumhurbaşkanımız var. Bazen toplantı yapılacak, diyor ki “Aşağıdaki salonda yapın.” “Efendim şurayı kiralayalım” dediklerinde, “Siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz? İşte orada salon var, aşağıda yapın” diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir cumhurbaşkanımız var.

Sendika.Org