Trabzon Halk Tiyatrosu yeni oyunuyla seyirci karşısında: “Hep bir hikayeye girmek insan yönümüz mü?”

Trabzon Halk Tiyatrosu bu yıl “Hep bir hikayeye girmek insan yönümüz mü?” adlı oyunla seyircilerin karşısına çıktı. Oyunun gösterimine önümüzdeki günlerde de devam edilecek

Trabzon Halk Tiyatrosu, yeni oyunu “Hep bir hikayeye girmek insan yönümüz mü?” ile dün (12 Şubat) Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’nde seyircilerin karşına çıktı.

Turgut Uyar tarafından yazılan ve 1959 yılında yayınlanan “Dünyanın En Güzel Arabistanı” isimli şiir kitabından, KTÜ Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Dr. Fırat Caner tarafından uyarlanan oyun Trabzon’da ilk kez sahnelendi.

Yoğun ilginin olduğu oyun, seyircilerin de beğenisini topladı. Trabzon Halk Tiyatrosu, oyunun gösterimine önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Şafak Henden’in yönettiği, İsmail Talha Kazak, Büşra Eroğlu ve Şevki Anıl Koyun’un oynadığı “Hep bir hikayeye girmek insan yönümüz mü?” oyununun efektini Umut Ercan Henden, ışıkçılığını Cankat Tolga Yazar yaptı. Oyunda kullanılan müzikler Fırat Caner tarafından bestelenirken, Özgün Arda Nural tarafından icra edildi.

Oyunun sonunda sahneye davet edilen Fırat Caner, Trabzon Halk Tiyatrosu’nun zor bir oyun seçtiğini ancak başarılı olduğunu vurgulayarak teşekkür etti.

Trabzon Halk Tiyatrosu’nun, Trabzon Halkevi bünyesinde faaliyet yürüttüğünü hatırlatan Şafak Henden ise, Halkevleri’nin 87. kuruluş yıldönümünü kutladı. Henden, bugüne kadar sürdürülen sanat kurumu işlevinin nice 87 yıllar daha sürdürüleceğini belirterek Halkevleri’nin bilim sanat ve kültür çalışmalarının çatısı olduğunu vurguladı.

Fotoğraflar: Dilek Bilge

Sendika.Org/ Trabzon