Tanzim satış noktalarında kuyruklar uzuyor ama bakana göre “çarşıdaki yangın sona erdi”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tanzim satış noktaları ile “çarşıda yangının sona erdiğini” iddia etti. Aynı dakikalarda satış noktalarından 70’li yılları andıran kuyruk fotoğrafları gelmekteydi

Saray iktidarının gıda enflasyonuna “çözüm” diyerek sunduğu tanzim satış noktalarına ilişkin tartışmalar devam ediyor.

Ekonomi uzmanlarının karaborsa uyarısına karşın Tayyip Erdoğan, tanzim satış noktalarının kapsamını genişletme sinyali verdi. Ankara Keçiören’de konuşan Erdoğan, sebzelerden sonra temizlik malzemelerine de tanzim satış noktalarında yer vereceklerini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de gıda sisteminde köklü değişiklik işareti verdi. “100-200 yıl önce kurulmuş tedarik-lojistik zincirini tekrar değerlendireceğiz. Bu kadar inme, binme ve elleçlemeye gerek var mı?” diyen Pakdemirli, Hal Yasası’nda değişikliğe gideceklerini ifade etti.

Pakdemirli, “Tanzim satış noktaları sayesinde şimdilik çarşıdaki yangın sona ermiştir diyebiliriz” iddiasında da bulundu.

Aynı dakikalarda ülkenin dört bir yanındaki tanzim satış noktalarından 70’li yılları andıran kuyruk fotoğrafları gelmeye devam ediyordu.

Sendika.Org