Süleyman Soylu: “Adam değildir”

HDP Eş Başkanları’nın tecride karşı düzenleyecekleri yürüyüşle ilgili konuşan Süleyman Soylu, “Sizi yürüten adam değildir” diye tehdit savurdu

Ankara’da partisi AKP’nin seçim çalışmalarına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yine “terör örgütünün siyasi kolu” olarak tanımladığı HDP’yi hedef aldı.

HDP’nin kısa süre önce tahliye edilen milletvekili Leyla Güven’in Abdullah Öcalan üzerinde uzun süredir uygulanan tecride karşı başlattığı açlık grevi ile birlikte gelişen tecrit karşıtı eylemleri hedef alan Soylu şöyle konuştu:

Bazıları, 24 Haziran’da da aynısını yaptılar, terör örgütünün siyasi kolu olan HDP’yi şımartıyorlar. Şimdi şımarttıkları için güya bu yarından itibaren birtakım vilayetlerde HDP’nin milletvekilleri ‘Apo’nun İmralı’dan serbest bırakılması için yürüyüş yapacaklar. Sizi yürüten adam değildir.

Temelli ve Buldan, Galatasaray’a yürüyecek

HDP ise konuya ilişkin olarak basınla şu bilgiyi paylaştı:

Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan, Sezai Temelli ve milletvekillerimiz 11 Şubat Pazartesi saat 11.30’da Taksim Hill Otel’de tecride karşı basın açıklaması gerçekleştirecek ve ardından Galatasaray Meydanı’na yürüyerek karanfil bırakacaktır.

Sendika.Org