“Mahzuni Şerif” oyunu Zonguldak turnesine çıkıyor

Halk ozanı Mahzuni Şerif’in hayatını anlatan müzikli tiyatro oyunu 18-19-20 Şubat’ta Zonguldak, Çaycuma ve Ereğli’de izleyici ile buluşacak

Performans İstanbul ve Ankara Birlik Tiyatrosu’nun Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif’i anlatan ortak yapımı olan müzikli tiyatro oyunu “Mahzuni Şerif” Zonguldak turuna çıkıyor.

Ali Öztunç’un “Devr-i Mahzuni” adlı kitabından Hakan Güneri ve ve Gül Göker tarafından tiyatroya uyarlanan oyunun yönetmenliğini Murat Sarı, müziklerini ise Ekrem Ataer yaptı.

Oyun, Mahzuni Şerif’in köyünden başlayarak fırtınalarla dolu sanat yaşamını, Yılmaz Güney ile yolunun kesişmesini, halkın yüreğine yerleştirdiği türküleri eşliğinde bilinmeyen yanlarını, halktan yana yaşam felsefesini, Aşık Veysel ile aralarındaki ilişkiye kadar pek çok anısını izleyicilere aktarıyor.

Oyunda Mahzuni Şerif karakterini Mehmet Güler, Yılmaz Güney karakterini Hakan Güneri oynuyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda Merve Köse, Fahri Bozbaş, Ender Yiğit ve Hakkı Şahin yer alıyor.  Mahzuni türkülerini ise Serhad Raşa seslendiriyor.

18 Şubat’ta Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi’nde, 19 Şubat’ta Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 20 Şubat’ta ise Karadeniz Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluşacak oyunların saati 20.00.

Oyunların davetiyeleri KESK Zonguldak Şubeler Platformu ile Eğitim Sen Çaycuma ve Ereğli Temsilciliklerinden temin edilebilecek.

Sendika.Org