Katliam siyasetine karşı adalet isteyenler buluşuyor: “Yaşadık, gördük, vazgeçmiyoruz”

Suruç Aileleri İnisiyatifi ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği İstanbul’da “Katliam siyasetine karşı adalet isteyenler buluşuyor: Vazgeçmiyoruz” başlıklı bir etkinlik düzenliyor

Fotoğraf: Murat Bay

Suruç Aileleri İnisiyatifi ve 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği İstanbul’da “Katliam siyasetine karşı adalet isteyenler buluşuyor: Vazgeçmiyoruz” başlıklı bir panel düzenliyor. 10 Şubat Pazar günü saat 11.00’de Taksim Hill Otel’de başlayacak olan etkinliği destekleyen kurumlar şöyle: Suruç için Adalet Platformu, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, DİSK, KESK, TMMOB.

“Adalet mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz”

Suruç Katliamı’nda oğlu Çağdaş Aydın’ı yitiren, kendisi de yaralanan Feti Aydın “Adalet mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz. ‘Vazgeçmiyoruz’ diyerek düzenlediğimiz etkinlik de adalet mücadelesinin sürmesiyle ilgili” diyor.

Etkinliğin birinci oturumu “Yaşadık” başlığıyla düzenlenecek. Oturumda Suruç Aileleri İnisiyatifi, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, Sosyalist Gençlik Dernekler Federasyonu, Ankara Barış Mitingi Çağrıcıları; Amed, Havalimanı, Gaziantep, Reyhanlı, Sultanahmet, Taksim, Reina Mağdurları konuşacak.

“Gördük” başlıklı ikinci oturumda CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel, HDP Milletvekili Oya Ersoy, Avukat Kazım Bayraktar, Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci Arzu Demir ve Erdoğan Aydın konuşacak.

“Vazgeçmiyoruz” başlığıyla düzenlenecek olan son oturumda ise “Adalet mücadelesinde yeni dönem”in tartışılacağı bir forum yapılacak.

Etkinlik programı şöyle:

Sendika.Org

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann