Zafer direnen TOKİ inşaatı işçilerinin: “Direnmek güzeldir”

Yaklaşık 2 yıldır ödenmeyen ücretleri için şantiye önünde 2 aydır direnen TOKİ inşaatı işçileri kazanım elde etti. Sendika.Org’a konuşan işçilerden Ömer Özkaya “Direnmek güzeldir. Direnmeseydik kazanamazdık” dedi

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Gülseren TOKİ Konutları inşaatında çalışan işçiler, yaklaşık 2 yıldır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle şantiye önünde direnişe başlamıştı. Haklarının gasp edilmesine karşı her türlü baskıya karşı direnen TOKİ işçileri kazanım elde etti. İşçiler, alacaklarının nakit olan kısmının tamamını aldı.

Sendika.Org’a konuşan Özkaya, yüklenici firma Çınar Altyapı’nın kendilerine çek verdiğini fakat bu çeklerin karşılıksız çıktığını anımsatarak “TOKİ, çeklerin yüklenici firma tarafıdan verilmesinden dolayı bir şey yapamayacaklarını söyledi. Biz de avukatımızla görüştük. Buna dair hukuki süreç başlatıyoruz” dedi.

Özkaya, son olarak direnişleri halen süren işçilere de seslenerek “Direnmek güzeldir. Direnerek kazanacağız. Direnmeseydik hiçbirimiz sesimizi duyurmazdık, hiçbirimiz başarıya ulaşamazdık. Direnmek insanı ayakta tutar güçlü tutar” dedi ve onların da direnişlerinin zafere ulaşmasını temenni ettiklerini belirtti.

İlgili haberler:

Sendika.Org/ Ankara