Tacize ve mobbinge uğrayan gazeteci Melis Bayraktar, işe iade davasını kazandı

Sözcü.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in yemek teklifini kabul etmediği için haberleri yayımlayanmayan ve daha sonra işten atılan Melis Bayraktar işe iade davasını kazandı

Sözcü Gazetesi Eski Muhabiri Melis Bayraktar, Sözcü.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in yemek teklifini kabul etmediği için mobbinge uğradığını ve özel röportajlarının yayımlanmadığını belirtmişti. İşe iade davası açan Bayraktar, Çetin hakkında da taciz ve mobbingden suç duyurusunda bulunmuştu.

Ekmek ve Gül’de yer alan habere göre davanın karar duruşması İstanbul Adliyesi 23. İş Mahkemesi’nde görüldü, Bayraktar hakkında işe iade kararı verildi. Verilen kararı değerlendiren Bayraktar, davayı kazandığı için mutlu olduğunu belirterek Çetin hakkında suç duyurusunun sonucunu beklediğini belirtti. Bayraktar şunları söyledi:

Özellikle bu alanda çalışan kadınlara seslenecek olursam, mücadelelerini sonuna kadar devam ettirmelerini öneririm. Zorlu bir süreç evet, sizi yıldırmaya da çalışıyorlar. Sonrasındaki süreçte seninle çalışmaya da korkuyorlar, çünkü kendi başlarına da geleceğini düşünüyorlar. Medya patronları genel olarak erkek ve kadın çalışanların pek çoğu benim yaşadıklarımı yaşıyor. Mücadelemde mobbing ve taciz soruşturmasının kararının da çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Sendika.Org

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann