Erdoğan’ın hedefindeki Fatih Portakal ve Halk Arenası’na RTÜK’ten karartma

RTÜK kararı sonucunda, Erdoğan’ın hedef gösterdiği Fox TV’de 4-5-6 Şubat’ta ana haber bülteni yayımlanmayacak, Halk TV’de ise 1 Şubat-22 Mart arasın Halk Arenası olmayacak

Tayyip Erdoğan’ın Fatih Portakal, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ı hedef göstermesinin ardından önce haklarında soruşturma açılan, ardından da RTÜK tarafından ceza yağmuruna tutulan Halk TV ve Fox TV’nin sansürlenme tarihleri netleşti.

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşçı’nın aktarımına göre; Halk TV’de Halk Arenası programı 1 Şubat’tan 22 Mart’a kadar yayımlanmayacak. Fox TV ise ana haber bültenini 4, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde ekrana getiremeyecek.

Taşçı şu değerlendirmeyi yaptı:

Tek kanallı televizyon döneminde necefli maşrapa izlerdi seyirciler. Çok kanallı Türkiye’de de belgesel izlenecek. Necefli maşrapa teknik arıza nedeniyle yayımlanırdı. Şimdi Türkiye televizyonculuğu ve yayıncılığı “arızalandığı” için ana haber bülteni saatinde Türkiye, gerçekleri duymayacak, ülkede ve dünyada olanlara ilişkin haberleri alamayacak. Yerine mecburen, zorunlu olarak haber izleyicileri belgesel izleyecek.

Sendika.Org