Ankara Siteler’de yangın: Suriyeli 5 işçi hayatını kaybetti

Ankara Siteler’de bir mobilya fabrikasında sebebi bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında 5 Suriyeli işçi hayatını kaybetti

Ankara Siteler’de Şenkal Sokak’ta bulunan dört katlı bir mobilya fabrikasında sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevrede bulunan yurttaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Siteler’de bir mobilya atölyesinde çıkan yangında Suriye uyruklu 5 işçinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, olay yerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ersoy, yangının saat 18.00 sıralarında başladığını belirterek, “Burada o saat itibarıyla çalışıyor olan 5 Suriyeli vatandaşımız maalesef alt katta başlayan yangının dumanından etkilenmemek için yukarı çıkmışlar. Yangın da yukarıya ulaştığında 5’ini de kaybettik. 5 Suriyeli kardeşimizi kaybettik” dedi.

Yangının tamamen kontrol altına alınarak söndürüldüğünü belirten Ersoy, hayatını kaybedenlerin 3’ünün kimliğinin tespit edildiğini, diğer 2’sinin kimlik tespit çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Öte yandan, belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangından etkilenen 8 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Ankara Valisi: “Bu iş yerinde yoğun duman üreten malzemeler var”

Siteler’deki mobilya atölyesinde incelemelerde bulunan Ankara Valisi Vasip Şahin, yangının ikinci katta başladığını ve üst katlara sirayet ettiğini anlatan Şahin, “Bu iş yerinde yoğun duman üreten malzemeler var. Dumandan etkilenen 5 çalışan maalesef rahmetli oluyor. Şu anda yapılan tespitler bu” diye konuştu.

Sendika.Org