Yoksul öğrencini görme öğretmen, battaniyeden çantayı gösterme, terörist derler, işinden olursun!

Yoksulluğa karşı battaniyeden çanta yaparak çocuklarını okula yollayan bir aile üzerinden umudu tarif eden öğretmen, AKP medyasının linç çağrısının ardından görevden alındı

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Çınarardı Köyü’nde bulunan ilköğretim okulunda öğrencisinin battaniyeden yapılmış çantasının fotoğrafını çekip, “Şartlarımız ne kadar zor olsa da sol cebimizden umudumuzu eksik etmeyeceğiz” notuyla sosyal medya hesabından paylaşan öğretmen Selvan Erek önce AKP medyası tarafından hedef gösterildi, sonra da görevinden alındı.

Selvan Erek, önce Yeni Şafak muhabiri Burak Doğan’ın hazırladığı akıllara zarar bir haberle hedef gösterildi. “Yeni Şafak’ın edindiği bilgiye göre iddia, sosyal medya hesabından PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye destek mahiyetinde beğenilerde bulunan öğretmen Erek’in kurgusu çıktı” ifadelerinin yer aldığı haberde Erek’in görevden alınacağı duyuruldu.

Yoksulluğa karşı battaniyeden çanta yaparak çocuklarını okula yollayan bir aile üzerinden umudu tarif eden öğretmen, AKP medyasının linç çağrısının ardından görevden alındı.

Gergerlioğlu: “Bakanla görüştüm, görevine döneceğini umuyorum”

Bu linç kampanyası kamuoyunda tepkiyle karşılanırken daha sonra HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Erek’in durumunu Meclis gündemine taşıdığını, Milli Eğitim Bakanı’yla konuyu görüştüğünü ve göreve döneceğini umduğunu yazdı.

Sendika.Org