Modül Çelik’te iş bırakma kazanımla sonuçlandı

Kocaeli’de kurulu bulunan Modül Çelik fabrikasında işçilerin ek zam talebiyle verdiği mücadele kazanımla sonuçlandı

Evrensel’in haberine göre, Kocaeli’nin Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Modül Çelik işçilerinin ek zam talebiyle verdiği mücadele kazanımla sonuçlandı. Geçtiğimiz hafta ücretlerin geç ödenmesine karşı ve ek zam talebiyle yapılan iş durdurma eyleminin ardından işçi ücretlerine yüzde 15 artış yapıldı, geciken ücretler ise elden verildi.

Daha önce yüzde 7 ile 10 arasında zam alabildiklerini belirten işçiler, yüzde 15 zam alınmasında yapılan iş bırakma eyleminin etkili olduğunu söyledi. Eylemin gazetemizde yer almasının da zammın alınmasında büyük bir etki yarattığını anlatan işçiler, “Haberi gören  patron zammı hemen açıkladı” diye konuştu.

Ancak alınan zammın da enflasyon karşısında düşük olduğunu ifade eden işçiler şöyle konuştu: “Maaşlarımızın düzensiz ödenmesi durumu devam ediyor. Maaş günleri belli. Daha fazla maaş vereceğiz denilerek işçilere giriş çıkış yaptırılıyor. Böylece kıdem tazminatlarının birikmesi engelleniyor. Birlik ve beraberliğin sağlanmasında oldukça zorlanıyoruz ancak tüm koşullar düzeltilene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Öte yandan verilen zammın ardından Modül Çelik’te Ergüler taşeron firmasına bağlı çalışan işçiler de ücretlerini alamayınca 2 gün iş bırakma eylemi yaparak ücretlerini almayı başardı.

MODÜL ÇELİK’TE İŞÇİLER ÖDENMEYEN ÜCRETLERİ İÇİN İŞ BIRAKTI

Sendika.Org