KTÜ’de Erdal Bakkal, kantin fiyatlarında yapılan usulsüzlüğü anlattı: “Soygun var”

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifleri, Erdal Bakkal mizanseni ile yönetmeliklere aykırı bir şekilde fiyat belirleyen kantinlerin usulsüzlüklerini teşhir etti

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifleri, Erdal Bakkal mizanseni ile yönetmeliklere aykırı bir şekilde fiyat belirleyerek öğrencileri soyan kantinlerin usulsüzlüklerini teşhir etti. Öğrenciler, fiyatların yönetmeliklere uygun bir şekilde belirlenmesini talep etti.

Erdal Bakkal rolüyle sahne alan öğrenci şunları söyledi:

Her dönem başında rektörlükle kantinler oturup bir fiyat listesi hazırlıyor. Bu fiyat listesi hem tüm kantinlerde asılmak, hem de bu fiyatlar uygulanmak zorunda. Gelin görün ki kantinlerde bu fiyat listeleri asılıyor, ne de bu fiyat listeleri uygulanıyor. Arkadaşlar bu yapılan usulsüzlüktür, bu yapılan üniversitelinin cebinden haraç almaktır. İçtiğiniz çaydan yediğiniz dürüme kadar birçok üründe, öğrencinin cebinden para çalıyorlar. Biz bunları ödemek zorunda değiliz arkadaşlar. Resmi bir fiyat listesi var, zaten rektörlük tarafından imzalanan.

Bizim taleplerimiz çok net: Dönem başında rektörlükle kantincilerin, birlikte hazırladığı, altına imza atılan fiyat listesi kantinlerde uygunlansın. Öğrencinin cebinden fazla fazla para alınmasın.

Bu sözlerin ardından kantinde bulunan öğrenciler alkışlamaya başladı. Erdal Bakkal’ı canlandıran öğrenci “Biz öğrenciyiz, zaten kıt kanaat geçiniyoruz. Kafalarına göre yaptıkları zamları ödemek zorunda değiliz” dedi. Üniversitelinin, kantin zamlarını alkış ve ıslıklarla protesto etmesi çağrısı üzerine kantin bir kez daha alkışlara boğulurken, “Soygun var” sloganlarıyla çınlamaya başladı.

Sendika.Org