İzmir’de belediye hizmet binasında çalışan taşeron işçiler iş bıraktı

İzmir’in Torbalı ilçesinde belediye hizmet binası inşaatında çalışan taşeron işçiler ücretlerini alamadıkları için iş bıraktı

DHA’nın haberine göre, İzmir’in Torbalı ilçesinde, belediye hizmet binası inşaatında çalışan 200 taşeron işçi, 70 gündür ücretlerini alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi başlattı.

Belediye hizmet binası inşaatında çalışan taşeron işçiler sabah saatlerinde inşaat alanında bir araya geldi. İşçiler, inşaatta çalışan yaklaşık 200 işçinin 70 gündür paralarını alamadıklarını dile getirdi.

Urfa’nın Viranşehir ilçesinden çalışmak için Torbalı’ya geldiklerini belirten işçi temsilcilerinden Cebrail Aydın, “Biz ekibimizle asma tavan işi yapıyoruz. 70 gündür ödeme alamıyoruz. Alacaklarımız ödenene kadar işe çıkmayacağız. 10 gündür de çalışmıyorum. Belediyenin en azından arabuluculuk görevi üstlenmesi gerekiyor” dedi.

Şentürk Özkılıç’ta yaklaşık 40 kalıpçı olarak işlerini teslim ettiklerini ancak paralarını alamadıklarını dile getirdi. İşçiler, polise yazılı ve sözlü şikayette bulundu.

Sendika.Org