Notabene’den Akit’in “Sapkınlar TÜYAP’ta” haberine yanıt: Provokasyon çabaları daha fazla direnç üretecek

Akit gazetesinin Kaos GL ve Notabene Yayınları’nı hedef gösteren “Sapkınlar TÜYAP kitap fuarında” başlıklı haberi üzerine açıklama yapan Notabene Yayınları “Baskı ve provokasyon çağrıştıran bu çabalar, daha fazla direnç üretecektir” dedi

Akit gazetesi, “Sapkınlar TÜYAP kitap fuarında” başlıklı haberi ile Kaos GL’yi hedef gösterdi. Harun Sekmen imzalı bugün yayımlanan haberde Kaos GL yayınlarını ve onu TÜYAP’a taşıyan Notabene Yayınları’nı “Notabene Yayınları’nın standını kendilerine zırh edinen LGBTİ’li ahlaksızların, gencecik dimağları ağlarına düşürmek için sapkın propaganda yaptıkları bildirildi” sözleri ile hedef aldı.

Notabene Yayınları Twitter hesabından yaptığı açıklamada haberi “provokasyon girişimlerine bir yeni davetiye” olarak değerlendirdi.

Kamusal alanı muhalif olan her şey için daraltma ve kapatma çabalarının yeni bir örneği… Son zamanlarda kitap fuarlarını hedef alan baskı ve provokasyon girişimlerine bir yeni davetiye… Aynı zamanda da homofobik “sapkınlığın” vardığı boyuta ilişkin güncel bir örnek…

Notabene Yayınları “Baskı ve provokasyon çağrıştıran bu çabalar, daha fazla direnç üretecektir. NotaBene Yayınları da her alandaki muhalif tutumunu sürdürmeye devam edecektir” dedi.

Sendika.Org