Mahkeme kararı yok sayılarak tekrar işten çıkarılan Güngördü: “Hukuksuzluğu bırakın, kararı uygulayın”

KHK ile ihraç edildiği işine mahkeme kararıyla geri döndüğü gün işten çıkarılan Kenan Güngördü, Zeytinburnu Belediyesi’ne seslenerek “Hukuksuzluk yapmayı bırakın. Mahkeme kararını uygulayın” dedi

OHAL’de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden ihraç edilen Kenan Güngördü, geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile işe iade edilmişti. Güngördü, işe iade edildiği gün “Personel ihtiyacı yok” denilerek tekrar işten çıkarılmıştı. Güngördü, bugün Zeytinburnu Adliye Meydanı’nda konuya ilişkin basın açıklaması düzenledi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Güngördü, “Zeytinburnu belediye mahkeme kararını uygula. Hukuksuzluğu bırak. İşimi geri istiyorum” dedi. Güngördü, bundan 8 ay önce bir kağıt parçası ile işten atıldığını öğrendiğini belirterek “20 yıldır kamuda hizmet veren, çalışan biri sorgusuz sualsiz dışarı ediliyordu. Hem de suçunu bilmeden. Hayatımızın en zor anıdır işten atılmak ve asılsız suçlamalarla suçlanmak” dedi.

Mahkeme kararı hiçe sayılarak tekrar işten çıkarıldığını altını çizen Göngördü, “Tekrar ve tekrar söylüyorum. Hukuksuzluk yapmayı bırakın. Mahkeme bir gün mutlaka kazanacaktır. Öfkemizi sınamayın. Öfke olduğumuzda sesimiz ve çığlığımı 3. Havalimanı’nda patlar. Sel olup sizi boğarız. Ben Havalimanı’nda tutukladığınız işçilerin çığlığıyım. Yüzbinlerce KHK’li emekçinin, maden ocaklarından çıkan cenazelerin, işsizlerin ve aç yatan milyonların çığlığıyım. Tekrar ediyorum. İşimi geri istiyorum” dedi.

Sendika.Org