23. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali başlıyor

TAKSAV tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 23 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında yurtiçi ve yurtdışından, üniversiteler ve belediyelerden onlarca tiyatro grubunu ve tiyatroseveri buluşturacak

Siyasal, kültürel, sanatsal birçok uğrakta toplumsal sorunlara bilim ve sanatla müdahale etme, görünenin ardındaki gerçeği sanatın, bilimin ışığında aydınlatmanın çabasında olan Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakfı (TAKSAV) tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali başlıyor.

23 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında yapılacak festivale bu yıl Hollanda ve İngiltere olmak üzere iki yurtdışı, Boğaziçi ve TED olmak üzere iki üniversite, Diyarbakır ve Bornova olmak üzere iki belediye, Mimbaz, ASSITEJ ve Çizgi Kukla olmak üzere üç çocuk tiyatrosu ile Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Muğla gibi farklı illerden 31 özel amatör tiyatro grubu katılacak.

Festivalde ayrıca dört atölye çalışması ile bir konferans da yapılacak.

Festivalin geleneksel olarak her yıl bir tiyatro oyuncusuna verdiği Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi ise Şevket Çoruh olacak.

İletişim:

  • İnternet: http://www.ankaratiyatrofestivali.org/
  • Twitter: https://twitter.com/ankara_fest
  • Facebook: https://www.facebook.com/ankaratiyatrofestivali/
  • E-posta: [email protected]

Sendika.Org