Zeytinburnu Belediyesi’nden atılan Kenan Güngördü Ankara’ya yürüyor

İşine geri dönmek için 174 gündür oturma eylemi yapan Kenan Güngördü, Ankara’ya yürüyüş başlattı

ETHA’nın haberine göre, işine geri dönmek için 174 gündür oturma eylemi yapan Kenan Güngördü, Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Zeytinburnu Belediyesi önünden yola çıkan Göngürdü, ilk olarak Kadıköy Belediyesi önünde oturma eylemi yapan Boran Atıcı’yı ziyaret etti.

Burada açıklama yapan Güngördü, “Ankara’ya yapacağım yürüyüşün birinci günündeyiz. Haksız ve hukuksuzluğu kamuoyuna bildirmek için Kadıköy Belediyesi önünde eylem yapan Atıcı’nın her zaman yanındayız demek için ilk önce buraya geldik. Buradan da Flormar işçilerini ziyaret ederek Ankara’ya yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Sadece ve sadece işim ve ekmeğim için 174 gündür direnişteyim. Mahkeme kararını uygulamayan Zeytinburnu Belediyesi hukuksuzluk ve adaletsizlik yapıyor. Ve mahkeme kararını hiçe sayıyor. KHK’ler ve güvenlik soruşturmalar kaldırılıncaya kadar bu haklı mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Direnişini işini ve ekmeğini alana kadar sürdüreceğini ifade eden Güngördü, 1 Ekim günü Meclis’te basın açıklaması yapacağını duyurdu.

18 gündür Kadıköy Belediyesi önünde oturma eylemi yapan Boran Atıcı ise güvenlik soruşturması nedeniyle atamasının yapılmadığına dikkat çekerek, “Kadıköy Belediyesi 16 aydır çalışma hakkımı gasp ediyor. Tüm dostlarımızı Kenan’a ve bana dayanışmaya çağırıyorum. Kenan’a kapılarınızı, evinizi açın. Birlikte kazanalım” dedi.

Yaptıkları açıklamanın ardından bugünkü yürüyüşüne ara veren Güngördü, Flormar işçilerini ziyaret ederek, Ankara’ya gitmek üzere yola devam edecek.

Sendika.Org