İyi Parti’den CHP’ye salvolar devam ediyor: “İttifak bize oy kaybettirdi”

“Millet İttifakı sona erdi” açıklamasının ardından İyi Parti’den dikkat çeken bir çıkış daha geldi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ “CHP ile ittifak İyi Parti’ye oy kaybettirdi” dedi

24 Haziran sürecinde CHP ve Saadet Partisi’yle “Millet İttifakı” kuran İyi Parti, seçimlerin ardından ayrışma hamlelerini hızlandırdı.

Bunun ilk adımı olarak, İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’tan “AKP, MHP ile olumsuzluk yaşarsa elimizi taşın altına koyarız” açıklaması gelmişti.

Ardından İyi Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray “Bizim yaptığımız iş birliği bir koalisyon değildi, bir seçim iş birliğiydi. Seçimlerin sona ermesiyle birlikte bu seçim iş birliğine, ittifakına şu anda bir ihtiyaç kalmamıştır” diyerek “Millet İttifakı”nın sona erdiğini açıkladı.

Son olarak İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ da partisinin beklenen oyu alamamasından CHP’yi sorumlu tuttu.

Habertürk TV’de konuşan Özdağ şu ifadeleri kullandı:

Koyduğumuz hedeflere ulaşamadık. Bunun nedenleri var. Benim kişisel kararım CHP ile seçim ittifakı bize oy kaybettirdi. Siyasette pişmanlık söz konusu değil ama genel çerçevede baktığımızda yolumuza devam ediyoruz. Eğer SP-Demokrat Parti ittifakı olsaydı biz de çok daha fazla oy alırdık. Sadece biz değil Saadet Partisi de bunu belirledi diye düşünüyorum.


İlgili haberler:

Sendika.Org